Rodzaje złączeń

Autor: Marcin Kasiński
21.01.2011 13:24:00 +0200

Nested loops

Algorytm nested loops (petli zagnierzdzonej) polega na pszeszukiwaniu zewnetrznej tabeli i dla kazdego rekordu,ktory ma byc zlaczony przegladana jest wewnetrzna tabela celem znalezienia pasujacych rekordów. Algorytm ten generuje bardzo duzo operacji wejścia-wyjścia, natomiast w dosc niewielkim stopniu obciaza procesor.

Sort-merge

W przypadku algorytmu sort-merge obie tabele, ktore laczymy są odczytywane i sortowane, nastepnie jednoczesnie obie tabele są przegladane od ich poczatku. Podczas tego przegladania rekord z pierwszej tabeli porownywany jest z rekordami znajdujacymi się w poczatkowej czesci drugiej tabeli. Jako, ze obie tabele są posortowane, nie ma problemu, ze stwierdzeniem, ze rekordy do siebie nie pasuja. Proces ten jest powtarzany az do konca tabeli.

Hash join

Algorytm hash join polega na stworzeniu specjalnej funkcji haszujacej za pomocą ktorej nastepuje laczenie rekordów dwoch tabel. Liczba operacji wejścia-wyjścia jest tu najmniejsza ze wszystkich metod złączania. Niestety procesor jest tu najbardziej obciążony.


powrót
Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarzy.

Komentarze

Dodaj Komentarz